arkaplan

NEVŞEHİR BELEDİYESİ 4. ULUSLAR ARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI DÜZENLİYOR

fotoyarisma1Nevşehir Belediyesi tarafından fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda çalışma yapanların desteklenerek, özgün sanat değerlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak amacıyla bu yıl 4. düzenlenecek Nevşehir Belediyesi Uluslar arası Fotoğraf Yarışmasına başvurular devam ediyor.

Yarışma konusunun serbest olduğu 4. Uluslar arası Nevşehir Belediyesi Fotoğraf Yarışmasına katılmak isteyenler eserlerini 31 Ekim 2013 Perşembe günü mesai bitimine  kadar  Nevşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün Karasoku Mahallesi Atatürk Bulvarı Bilgisayar Eğitim Merkezi Nevşehir adresine posta yoluyla veya elden teslim edebilecekler.

Merkezi İngiltere’de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu(FİAP)’nun yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu(TFSF)’nun da katkı sağladığı 4. Kapadokya Uluslar arası Fotoğraf Yarışmasına amatör ve profesyonel sanatçılar en fazla 4 eserle katılabilecekler.

Birinci olacak eser sahibine Altın Madalya, ikinciye Gümüş Madalya ve üçüncüye de Bronz Madalya’nın ödül olarak verileceği 4. Uluslar arası Fotoğraf  Yarışması’nda ayrıca 6 mansiyon ödülü verilecek.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Başkanı  Sami Türkay, fotoğraf sanatçıları Ahmet Özyurt, Tekin Ertuğ ve Yücel Demir ve Kapadokya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği  (KAFSİD) Başkanı Mustafa Karakaya’dan oluşan seçici kurul tarafından, 7 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirilecek değerlendirmenin ardından yarışma sonuçları,  12 Kasım 2013 tarihinde kamuoyuna açıklanacak. Seçici kurul değerlendirilmesinde,  yarışma sonunda sergilenecek 50 fotoğrafında belirlemesini yapacak.

Yarışmada dereceye giren sanatçılara ödülleri 12 Aralık 2013 tarihinde düzenlenecek bir törenle takdim edilecek. Törende ayrıca yarışmada sergilenmesine karar verilen eserlerde seçkin bir davetli topluluğunun katılımı sergilenecek.

Kategoriler: Haberler
Yukarı